UltiMaker
PLA
PLA
Tiskové parametry
| Tryska | 210–215 °C |
|---|---|
| Podložka | 60 °C |
| Rychlost | — |
| Ofuk | — |
| Sušení (teplota / čas) | — |
| Hustota | 1.24 g/cm³ |
Mechanické a tepelné vlastnosti
| Pevnost v tahu | 45.5MPa |
|---|---|
| Modul pružnosti v tahu | 3250MPa |
| Prodloužení při přetržení | 7.8% |
| Pevnost v ohybu | 96.8MPa |
| Rázová houževnatost | 3.9kJ/m² |
| Tvrdost | 84D Shore |
| HDT (teplota průhybu) | 58.8°C |
| Teplota skelného přechodu (Tg) | 59.1 °C |
| VICAT | 64.5°C |
Data z webu výrobce
Tato data přebírám z technických listů a stránek výrobce. FilamentCat je jen zobrazuje — neručím za ně a před tiskem doporučuju ověřit u výrobce. Hodnoty se mohou lišit podle tiskárny a podmínek.